Dlaczego warto mieć meble drewniane?

Czasy w których żyjemy nie rozpieszczają za bardzo pod żadnym względem. Coraz więcej pracujemy, ale też coraz więcej wydajemy w codziennym życiu. Wszechogarniający komercjalizm i pęd za posiadaniem napędzają nas do zakupu rzeczy nietrwałych i słabej jakości, które w szybkim czasie stają się nieatrakcyjne i po prostu niefunkcjonalne. Tym samym cały czas jesteśmy niewolnikami wydawania pieniędzy, ponieważ mało osób stać na naprawdę trwałe i dobrej jakości przedmioty, większość z nas wybiera tańsze sprzęty i rzeczy użytku domowego.  Dotyczy to także mebli kuchennych i pokojowych, które najczęściej są produkowane z płyt wiórowych lub płyt MDF, czyli materiałów słabszej jakości i mniej trwałych od prawdziwego drewna. Drewno to jeden z najlepszych materiałów na świecie do produkcji mebli, bezpieczny i zdrowy, a do tego pełen uroku i piękna pochodzącego prosto z natury.  

Meble drewniane - szereg zalet

W przypadku mebli wykonanych z prawdziwego drewna nie potrzebna jest promocja i reklama, zachęcająca do zakupu. Ludzie od wieków wykorzystują drewno do produkcji wielu sprzętów, więc nikogo nie trzeba przekonywać o jego  pięknie i elegancji. Meble drewniane są pełne zalet  i każdy kto może pozwolić sobie na ich zakup powinien to wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Jeśli jesteśmy w trakcie zamówienia mebli na wymiar, to każdy stolarz potwierdzi jakość i solidność mebli wykonanych z drewna. Żadna płyta MDF czy płyta wiórowa nie mogą się równać z elegancją naturalnego drewna. Nikt kto do tej pory miał meble drewniane, nie zdecyduje się nagle na tańszy zamiennik w postaci płyty MDF,  a ten kto właśnie zastanawia się nad  kupnem niech sięgnie opinii innych użytkowników mebli drewnianych. Meble drewniane to zakup na lata (http://sklep.activmeble.com/), którego nie można żałować. Mamy w domu sprzęty użyteczne, bezpieczne dla zdrowia i jednocześnie pełne elegancji. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo wytrzymałe na działanie wielu czynników, w tym także działanie substancji barwiących oraz o lekkim odczynie żrącym. W przypadku mebli drewnianych z pewnością nie będziemy zmuszeni w ciągu kilku lat kupować kolejnych nowych zestawów, chyba że sami postanowimy zmienić wystrój mieszkania, ale to już inna sprawa. 

Drewno to materiał przyjazny dla zdrowia człowieka, bezpieczny dla całej rodziny, bo w pełni pochodzenia naturalnego  Ma właściwości antystatyczne, czyli nie przyciąga drobinek kurzu, więc znakomicie nadaje się dla osób cierpiących na alergię. Meble drewniane jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji, z preparatami do drewna, ale nie są to czynności skomplikowane i każdy da sobie z tym radę. Atrakcyjność mebli drewnianych podnosi fakt, że ich design można dopasować do każdego wnętrza. Każdy nawet najbardziej wymagająca osoba, znajdzie kształty i formy odpowiadające wyrafinowanym gustom, zarówno do klasycznego stylu, jaki nowoczesnego wnętrza w wielkich biurowcach. Do wyboru mamy szeroka gamę kolorów oraz gatunków drewna, a z każdego można wyczarować urokliwe i atrakcyjne meble. Jeśli zdecydujemy się na meble drewniane z pewnością będziemy zadowoleni i dumni z nich przez długie lata, choć może przed zakupem nie jesteśmy do tego całkiem przekonani. 

Różnorodność  materiału i odcieni kolorów jakie daje drewno są  niezaprzeczalnym atutem dla wszystkich użytkowników. Jeśli chcemy być posiadaczami mebli eleganckich i jednocześnie solidnych, to z pewnością możemy się zdecydować właśnie na ten rodzaj materiału. Jedyny problem w tym przypadku, to który gatunek drewna dopasować do naszego mieszkania i jaką barwę.