Stwórz wyjątkową, designerską przestrzeń z panelami 3D

Płaskie powierzchnie znajdujące się w naszych mieszkaniach czy domach nie muszą być nudne! Wystarczy do ich wykończenia wykorzystać ścienne lub też sufitowe panele 3D, aby uzyskać oryginalny efekt, który zachwyci każdego. Tym bardziej, że dzięki dużemu wyborowi tworzyw, z jakich zostały wykonane panele 3D, możemy aranżować nasze wnętrza na wiele różnych sposobów.

Panele wykonane z płyt drewnianych

Panele ścienne oraz sufitowe w formie 3D i do tego wykonane z drewna, to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych materiałów do wykończenia wnętrz. Są nie tylko bardzo oryginalnym wyborem, ale do tego nieco luksusowym. 

Panele 3D, które tworzy się z głęboko frezowanej płyty drewnianej, prezentują się wyjątkowo elegancko. Ale pośród ich wielu zalet bardzo istotna jest ta, iż możliwe jest tworzenie z nich niemalże każdego wzoru jaki sobie wymyślimy. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są panele, z których powstają zaprojektowane wcześniej wzory, ale możliwa jest też realizacja naszych indywidualnych pomysłów. Jednym z producentów drewnianych paneli 3d jest EHO Muteboars. Więcej szczegółów o tych produktach można znaleźć na stronie producenta

Warto także wspomnieć o tym, iż panele 3D są wodoodporne, dzięki czemu bez problemu możemy zdecydować się na ich zastosowanie również w łazience. Ich montaż nikomu nie powinien sprawić kłopotu, gdyż potrzebujemy do tego podstawowych narzędzi oraz kołków, kleju albo kotwy. Jeśli chodzi o ich przycinanie, możemy to zrobić samodzielnie, lub też zlecić to podczas ich zakupu. Poza tym, panele te mogą być zastosowane na ścianach, które zostały wykonane z lekkich płyt, nie ma żadnego problemu z wierceniem w nich otworów i można je połączyć w taki sposób, żeby miejsca spojeń nie były dostrzegalne.

W sprzedaży dostępne są gotowe panele 3D z płyt drewnianych, które są laminowane albo fornirowane. To jednak nie jedyne wyjście, gdyż istnieje też możliwość zlecenia ich pomalowania i zastosowania różnych efektów dekoracyjnych, takich jak złocenie czy piaskowanie. Poza tym, panele 3D możemy też pomalować samodzielnie, jakąkolwiek farbą, choć warto wybrać środek specjalistyczny, który może zwiększyć ich wodoodporność.

Panele te są świetnym izolatorem akustyczny oraz termicznym, który jednocześnie pozwala na oddychanie ścian.

Panele dekoracyjne 3d

Wykorzystanie paneli drewnianych

Tak naprawdę, w zastosowaniu paneli 3D panuje zupełna dowolność. Można je ułożyć zarówno w salonie czy sypialni, jak i łazience albo przedpokoju. Co więcej, w zależności od naszej wizji mogą one pokrywać zarówno całą ścianę, jak i tylko jej część. Taka trójwymiarowa dekoracja z pewnością doskonale skomponuje się z wszystkimi elementami wystroju wnętrz.

Jeśli mamy tylko na to ochotę, panele mogą pokrywać ściany na całej ich szerokości oraz długości, ale możemy też stworzyć z nich wymyślony przez nas wzór. Wedle uznania możemy montować je zarówno w pionie, jak i w poziomie, a użycie czasem kilku paneli wystarczy by powierzchnia nabrała trójwymiarowości. Oczywiście, różne modele takich paneli można łączyć wedle naszych potrzeb.

Trójwymiarowa struktura paneli może zostać doskonale podkreślona poprzez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Można je umieścić zarówno w suficie, jak i w podłodze.

Czy tylko ściany i sufity?

Wykonane z płyty drewnianej panele 3D prezentują się wyjątkowo pięknie, dlatego oprócz montowania ich na ścianach oraz sufitach, zaczęto je wykorzystywać także w meblarstwie. Fronty meblowe, które będą wykończone trójwymiarowym żłobieniem bez wątpienia wzbudzą zachwyt każdego kto nas odwiedzi. Tym bardziej, że panele mogą zostać wykończone w dowolny sposób. Takie meble mogą zatem doskonale ozdobić każde pomieszczenie w naszym domu.