Światło w kolorach tęczy, czyli najbardziej kolorowe lampy

Kolorowe lampy kojarzą się ze światłem scenicznym. Podczas wszelkiego rodzaju imprez, bodźce wzrokowe mają okazję odbierać ciekawe efekty wizualne. W podobny sposób możemy podziałać w swoich domowych wnętrzach, jeśli szukamy czegoś bardziej interesującego niż klasyczne i tradycyjne oświetlenie. Designerzy i producenci oferują nam bajecznie kolorowe lampy, a przy tym na tyle różnorodne pod względem konstrukcji, by dostosować je do potrzeb każdej aranżacji.

Ciepła barwa spod barwnego abażuru

Lampy z abażurami nie wychodzą z mody. Co najwyżej ewoluują, bo nie oferują już tylko i wyłącznie jednorodnych abażurów, w słodkich, różowych odcieniach. Poza tym mając podstawę – lampy podłogowej czy lampy stołowej, wystarczy zmienić abażur, by uzyskać zupełnie inny wyraz wnętrza. To ekonomiczny sposób na modyfikację wystroju, ponieważ abażury same w sobie nie należą do drogich. Gdy do tego wybierzemy na przykład lampę stołową z ceramiczną podstawą, poza „górą”, będzie można zmienić również ową podstawą, przemalowując ją.

Kolor czy wzorzystość abażuru decydują o tym, w jaki sposób będzie się prezentować światło wypływające spod kształtnej oprawy. Może być przytłumione, odpowiadające romantycznej atmosferze sypialni lub też wyraziste, równomiernie rozproszone i nieco chłodniejsze, gdy lampa znajduje swoje miejsce na biurku bądź w salonie. Na koniec zaś jeszcze jedna opcja.

Jeśli abażur nam się znudzi, podstawy lampy nie będzie trzeba wymieniać. Wystarczy poszukać klosza, który nas zadowoli na nowo lub pozostawić nawet niczym nieosłoniętą żarówkę, jeśli charakter wnętrza zmienia się na industrialny. Lampy z ciekawymi kloszami, na smukłych bądź ciężkich i masywnych nogach, znaleźć można w ofercie Azzardo.com.pl. Każda konstrukcja to finezja, choć w odmiennym wydaniu.

Barwne światło w dowolnej lampie

Inna opcja ubarwienia swojego wnętrza, tudzież wnętrz, to zastosowanie klasycznej lampy, bez zbędnych ozdobników czy detali, które odwracają uwagę, za to z kolorowym światłem. Zamiast zwyczajnej żarówki można postawić na LED-y, które oferują kilka ciekawych barw. Ta podstawa staje się początkiem zabawy światłem, a co za tym idzie, daje szansę na indywidualnie wykreowane wnętrze.

Barwne LED-y najlepiej sprawdzają się w punktowych źródłach światła, niewielkich, minimalistycznych, które nie potrzebują wyjątkowej oprawy, by w sposób niezwykły oświetlać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by o takie rozwiązanie pokusić się już nie tylko tam, gdzie liczy się efekt ozdobny, ale i pośród przestrzeni na pierwszym miejscu mających spełniać funkcje praktyczne.

Ubarwienie wnętrza poprzez wzorzysty i kolorowy abażur lub światło w ulubionej barwie, ma znaczenie nie tylko dla aranżacji i klimatu. Kolory wpływają na nasze samopoczucie, stąd ich właściwy dobór, umiejętne skomponowanie, są kluczowymi czynnikami, decydującymi o kojącym, relaksującym bądź pobudzającym działaniu oświetlenia w naszych domostwach.