Urządzamy pokój dla dziecka w wieku przedszkolnymi szkolnym

Dziecko w wieku przedszkolnym wyrosło już ze swojego małego łóżeczka. Pora by urządzić mu własny pokój, który będzie sypialnią, miejscem zabaw i nauki. Jak urządzić królestwo dziecka, by było wygodne i funkcjonalne?

Aranżacja pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecka, musimy uwzględnić zakup łóżka, biurka i odpowiedniego do niego krzesła. To podstawa aranżacji. Wielu rodziców chciałoby spełnić marzenia dziecka i stworzyć bajkowy klimat w sypialni malucha. Nie zapominajmy jednak, że dziecko szybko wyrasta ze swoich upodobań i zainteresowań. Dlatego warto pomyśleć nad meblami, które będą rosły wraz z dzieckiem. Bajkową aranżację możemy uzyskać przy pomocy dodatków.

Łóżko dziecięce

https://www.meblujesz.pl/meble/pokoj-dziecka/lozka-dla-dzieci-10640/

Dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym szybko rośnie. Należy to wziąć pod uwagę, wybierając dla niego łóżko. Powinno ono służyć przynajmniej parę lat. Dlatego kupujemy je na wyrost. Łóżko musi być wygodne, ładne i bezpieczne. To miejsce nie tylko snu, ale też zabawy. Dzieci mają skłonność do skakania na posłaniu, musi to być mebel solidny i wytrzymały.

  • Łóżko drewniane może służyć dziecku bez względu na wiek. Wymiary 180x90 cm, zapewnią wygodny sen nawet nastolatkowi. Dla przedszkolaka konieczne jest zamontowanie barierki ochronnej. Jeżeli zmieni się gust dziecka, łatwo można przemalować łóżko.
  • Łóżko w kształcie zwierzątka, czy auta, to marzenie wielu przedszkolaków. Wybierając taki mebel, warto poszukać modelu, który ukrywa pod elementami ozdobnymi klasyczne, drewniane łóżko. Gdy dziecko wyrośnie z zamiłowania do bajek, wtedy demontuje się dekoracje i pozostaje wygodne łóżko.
  • Łóżko piętrowe, to propozycja nie tylko dla dwojga dzieci. To świetne rozwiązanie do małego pokoju. Umieszczone na górze posłanie pozostawia pod sobą wolną przestrzeń, którą można zagospodarować. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by sprawdzić dopuszczalne maksymalne obciążenie mebla. Łóżko musi być wykonane z solidnych materiałów, z doskonałymi połączeniami. Konieczna jest barierka ochronna i bezpieczna drabinka. Dodatkowo, w sklepach można znaleźć modele ze zjeżdżalnią.

Biurko dla dziecka

Dziecko korzysta z biurka nie tylko w czasie nauki, czy gier na komputerze. To miejsce jego twórczości plastycznej. Warto zadbać, by biurko ustawione było przy oknie. Odpowiednia ilość światła jest niezmiernie ważna. Mebel dobieramy do wzrostu dziecka. Najlepiej zdecydować się na model z możliwością regulacji wysokości. Optymalne warunki do pracy, stwarzają biurka z blatem nachylonym pod kątem 30stopni. Szuflady, półki, przegródki, pozwolą na uporządkowanie przyborów szkolnych. W małym pokoju praktyczne może być biurko narożne. Przyda się wtedy półka nad biurkiem i szuflady.

Krzesło do biurka dla dziecka

https://www.meblujesz.pl/meble/pokoj-dziecka/fotele-i-krzesla-dla-dzieci-10639/

Dziecko w wieku szkolnym, spędza przy biurku dużo czasu, odrabiając lekcje. Krzesło musi być tak dobrane, by odciążyć kręgosłup. Komfortowe krzesło powinno zapewnić prawidłową pozycję ciała, dopasowując się do potrzeb. Najlepsze będzie krzesło z możliwością regulacji wysokości. Dziecko powinno przymierzyć krzesło w sklepie. Da to możliwość sprawdzenia, czy stopy swobodnie opierają się o podłogę, a nogi są zgięte pod kątem prostym.

  • Siedzisko musi pozwalać na wygodne siedzenie. Po zajęciu miejsca, z boków powinno zostać kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Nie powinno być zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Obicie odporne na zabrudzenia, przewiewne i łatwe w utrzymaniu czystości.
  • Oparcie, to kolejny element krzesła, na który należy zwrócić uwagę. Powinno ono podpierać kręgosłup w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Odpowiednie wyprofilowanie i możliwość regulowania wysokości oraz kąta nachylenia, zapewni prawidłowe podparcie.
  • Podłokietniki ułatwiają prawidłową postawę siedzącą. Zmniejszają napięcie w ramionach. Prawidłowa wysokość podłokietników sprawia, że ręce ułożone na biurku tworzą kąt prosty.

Krzesło obrotowe, to dobry sposób na zapewnienie swobody ruchów. Krzesło dla dziecka nie musi być wyposażone w kółka. Warto pamiętać, że zbyt duże krzesło, nie spełni swojej roli i może przyczynić się do problemów z kręgosłupem.