Jak zamontować rolety rzymskie?

Nie jest tajemnicą, że rolety i żaluzje są najczęściej wybieranymi systemami okiennymi. Nic więc dziwnego, że producenci zadbali o to by klient miał w czym wybierać. Tak więc w sklepach branżowych znaleźć można wiele rodzajów rolet w różnych wariantach kolorystycznych, spośród których rosnącą popularnością cieszą się te typu rzymskiego. Rzeczywiście, rolety rzymskie charakteryzują się wieloma zaletami. Przede wszystkim wyjątkowy, jednocześnie minimalistyczny design. Te cechy sprawiają, że ten typ rolet sprawdzają się w każdym wnętrzu. Prosty projekt, będzie stanowił idealny kontrast dla tradycyjnej aranżacji kuchni lub salonu.

Równie dobrze rolety rzymskie będą harmonizować się z skandynawskim, chłodnym stylem, wpuszczając do niego odrobinę ciepłego światła dnia. Cechą charakterystyczną rolet jest prosty montaż. Tak też jest w przypadku tych typu rzymskiego. By zainstalować poprawnie ten system, nie trzeba już angażować w to przedsięwzięcie osób trzecich. Nie trzeba już inwestować w drogie i na co dzień niepotrzebne nam wiertarki. Jednak by montaż rolety rzymskiej przebiegł pomyślnie, trzeba się do tej czynności odpowiednio przygotować.

Niezbędną czynnością jest uprzednie, prawidłowe wymiarowanie wnęki, w której będzie znajdować się roleta. Mierząc, trzeba wziąć pod uwagę także parapet. W przypadku gdy nie "wybiega" on poza wnękę, wtedy długość rolety nie ma znaczenia. W innej sytuacji, długość zasłonki będzie sięgać właśnie do parapetu. Wtedy, mechanizm rolety montowany jest w tym przypadku śrubami do ściany. W sytuacji, gdy montujemy roletę na oknie, mierząc trzeba wziąć pod uwagę szerokość framugi okiennej, długość rolety to odległość od górnej krawędzi do dolnej krawędzi framugi okiennej. Jest to kluczowa kwestia, gdyż mechanizm rolety montowany właśnie na framudze okna.