Mini rolety z żyłką – proste i praktyczne

Obecnie takim bardzo popularnym systemem są minirolety. Nie ma w tym nic dziwnego, że cieszą się sporym zainteresowaniem, ponieważ są łatwe w montażu i tanie. Standardowe rozwiązania nie będą się jednak dobrze sprawdzać przy oknach uchylnych. Na szczęście obecnie producenci do swojej oferty wprowadzają różne mechanizmy, w tym żyłkowe, które będą gwarantowały większe możliwości tych rolet. Obecnie mini rolety spokojnie kupić można praktycznie w każdym branżowym markecie. Producenci oczywiście mają je w swojej ofercie, bo skoro istnieje zainteresowanie to chcą z tego zainteresowania korzystać i dlatego taki produkt chętnie kupują. Miniroleta jest tak wykonana, że w trakcie montażu nie będzie nawet trzeba używać wiertarki.

Dodatkowo oczywiście atutem takiego produktu jest niska cena oraz to, że można wybrać wiele różnych dostępnych wzorów, kolorów czy rozmiarów. Szerokość oferowanych rolet jest dostosowana do najczęściej wybieranych okien, ale większość firm będzie także realizowała usługę wykonania rolet na zamówienie. Problem z oknami uchylnymi Nie tak dawno nie mieliśmy jeszcze rozwiązania, które zagwarantowałoby, że roleta będzie dobrze przylegać do okna po uchyleniu skrzydła. Dlatego szukano rozwiązań, by dało się to rzeczywiście jakoś skutecznie rozwiązać. Niektóre firmy wprowadzały specjalne prowadnice, ale nie do końca takie rozwiązanie ładnie wyglądało.

Rolety Mini z żyłką. Najnowszym i najlepszym rozwiązaniem okazał się tak zwany mechanizm żyłkowy. Roleta, która prowadzona jest na żyłce będzie przylegać do okna i to niezależnie od tego w jakiej pozycji okno się znajduje. Wydaje się, że taki pomysł jest rzeczywiście wyjątkowy i staje się jakby rewolucją w tym co mamy dostępne. Wpisuje się doskonale w możliwości stosowania takich rolet. Rozwiązanie takie wpływa również na walory użytkowe. Producenci zapewniają, że mimo takiego rozwiązania montaż rolet nadal jest bardzo prosty i nie będzie trzeba żadnego fachowca, by tego dokonać. Żyłkę będzie się montowało na górnym uchwycie rolet w otworach, które już istnieją przygotowane przez producenta, dlatego tak naprawdę użytkownik nie ma tutaj nic szczególnego do wykonania w trakcie takiego montażu i powinien sobie poradzić bez większych problemów.